Wkłady kominowe owalne wykonane z blachy kwasoodpornej zaliczanej do gatunku żaroodpornych o grubości 0,6 mm mogą być stosowane do odprowadzania spalin o maksymalnej temperaturze roboczej 450 st. C pracujących w podciśnieniu.


Parasol zakończenie wkładu kominowego. Osłania luft kominowy przed opadami atmosferycznymi.


Kula wyciągowa kwasoodporna służy do wzmacniania ciągu kominowego na luftach wentylacyjnych wprost proporcjonalnie do siły wiatru. Zabezpiecza także luft kominowy przed opadami atmosferycznymi. Wykonanie z blachy kwasoodpornej gwarantuje długą bezawaryjną pracę tego urządzenia.


 

Samonastawna nasada kominowa typu „strażak” jest urządzeniem wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, wylot nasady zasłonięty jest czapą „strażaka” i znajduje się po przeciwnej stronie wiejącego wiatru. Nasadę tą montuje się na wylotach kominów zarówno wentylacyjnych i spalinowych.


Nasada strażak podczas pracy


System rur i kolan BERTRAMS do odprowadzania spalin z pieców i wkładów kominkowych opalanych drewnem do istniejących przewodów kominowych. Spełnia wszelkie polskie i europejskie normy, zapewnia bezpieczeństwo oraz maksymalną wydajność i komfort.


Destylator urządzenie wykonane w całości ze stali kwasoodpornej. Pojemność naczynia głównego 30 l. Długość spirali w chłodnicy – 3 mb.